Video wykonane przez SJCAM może zostać obrobione przez dowolny, specjalistyczny lub amatorski software, który można pozyskać na wiele sposobów. Najprościej jest ściągnąć darmową lub niedrogą aplikację lub program. My rekomendujemy głównie:


Dla użytkowników Windows


  1. Windows Movie Maker:bardzo prosty w obsłudze, pomocny,prosty i intuicyjny interfejs użytkownika.

Ważne informacje:łatwe narzędzia do edytowania,storyboard,wsparcie dla wysokich rozdzielczości.


  1. IVSEDITS: świetne rozwiązanie dla początkującyh i średnio-zaawansowanych edytorów.

Ważne informacje:darmowy,prosty interfejs użytkownika,oszczędza czas,edycja multi-kamera,wiele efektów video.


  1. Sony Vegas Pro:świetne narzędzie dla tych, którzy wyróżniają się zdolnościami kamerowania i łapania fajnych kadrów, mających doświadczenie w montażu zdjęć.

Ważne informacje:bardzo intuicyjny i wydajny interfejs,stereoskopowa edycja 3D,rozszerzona kontrola audio,wsparcie dla nagrań o jakości 4k.


  1. AVS Video Editor: jeden z najlepszych programów na Windows/OS z możliwością bezpośredniego dzielenia się video na Facebook, Youtube, Flick lub MySpace.


Ważne informacje:wielojęzyczne wsparcie,duży wybór efektów video,łatwa edycja.Dla użytkowników MAC  1. LIGHTWORKS: program może być również kompatybilny z urządzeniami na Windows, OS i Linus

Ważne informacje:edycja multi-cam,dedykowana klawiatura,nakładanie efektów w czasie rzeczywistym.Dla użytkowników IOS  1. iMovie: dedykowane narzędzie dla urządzeń na iOS,profesjonalny program do edycji video.Ważne informacje:duży wybór przejść między kadrami,prosty interfejs typu drag, wsparcie obrazu HD.

Dla użytkowników Linux  1. Cinelerra: napisany w C++, oferuje sporo ciekawych funkcji w uproszczonym i intuicyjnym interfejsieWażne informacje:darmowy,wsparcie obrazu HD,łatwa edycja video.